Aktualności

Życzenia Świąteczne

Projekt „Równe Szanse”

 

W dniu 31.10.2012r. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawoi spotkał się z beneficjentami realizowanego projektu „Równe Szanse”, w celu podziękowania za współpracę i wspólnie spędzony czas w ramach podejmowanych działań.

W roku 2012 oddziaływania GOPS skierowane były do osób i rodzin borykających się z problemem niepełnosprawności. Takich osób na terenie naszej Gminy jest bardzo dużo, dlatego też działania Ośrodka skupiły się na tej grupie mieszkańców Gminy Zawoja. Nasi beneficjenci skorzystali z pomocy specjalistów, uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz uczestniczyli w obozie terapeutycznym nad morzem.

Czytaj więcej...

Apel „zbliżająca się zima w naszej Gminie”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawoi zwraca się z apelem do społeczności lokalnej o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które w tym szczególnym zimowym okresie z uwagi m.in. na wiek, niepełnosprawność, szeroko rozumianą niezaradność życiową mogą być zagrożone wyziębieniem lub bezdomnością.

W najbliższym czasie temperatura w ciągu dnia i nocy ulegnie znacznemu obniżeniu, co stanowi bardzo trudny okres dla bezdomnych i osób przebywających w nieogrzewanych pustostanach.

Pracownicy socjalni naszego Ośrodka starają się na bieżąco monitorować miejsca, w których takie osoby mogą przebywać, jednakże to sygnały ze strony środowiska lokalnego sprawiają, że pomoc do takich osób trafia najszybciej.

Jeżeli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie.

Rodziny a szczególnie osoby samotne, które nie są w stanie we własnym zakresie pokonać pojawiających się w okresie zimy utrudnień i problemów prosimy kierować do Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawoi nr 1580, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Liczymy na  współpracę i jesteśmy przekonani, że skoordynowane działania wszystkich służb oraz pomocy międzysąsiedzkiej, pozwolą uniknąć tragicznych w skutkach następstw zimy.

Poniżej podajemy link pod którym znajduje się wykaz jednostek zapewniających miejsca noclegowe na terenie województwa małopolskiego.

http://www.malopolska.uw.gov.pl/default.aspx?page=pomoc_dla_bezdomnych

Telefony:

Policja                                  997

GOPS Zawoja            (33) 8775-049

Zofia Dyrcz

Kierownik GOPS

KONFERENCJA ,, RÓWNE SZANSE’’ I KONKURS PLASTYCZNY ,, NASZA SZKOŁA BEZ PRZEMOCY’’

W dniu 08.10.2012r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawoi zorganizował konferencję poświęconą realizacji projektu systemowego „ Równe Szanse” oraz działań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

            Działania Ośrodka Pomocy Społecznej na rzecz osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym stanowią bardzo szeroki wachlarz oddziaływań skierowanych do tej grupy mieszkańców Gminy Zawoja. Czas zatem na podsumowanie tego co udało się zrobić dzięki wsparciu Unii Europejskiej.

            Podjęta przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej inicjatywa wykorzystania środków unijnych na działania na rzecz osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym spotkała się z dużą  aprobatą ze strony GOPS jak  i środowiska lokalnego, bowiem w takich właśnie działaniach widzimy możliwości aktywizacji zawodowej jak i społecznej naszych mieszkańców.

Czytaj więcej...

I spotkanie grupy wstępnej dla osób z problemem alkoholowym

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego