Aktualności

Apel „zbliżająca się zima w naszej Gminie”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawoi zwraca się z apelem do społeczności lokalnej o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które w tym szczególnym zimowym okresie z uwagi m.in. na wiek, niepełnosprawność, szeroko rozumianą niezaradność życiową mogą być zagrożone wyziębieniem lub bezdomnością.

W najbliższym czasie temperatura w ciągu dnia i nocy ulegnie znacznemu obniżeniu, co stanowi bardzo trudny okres dla bezdomnych i osób przebywających w nieogrzewanych pustostanach.

Pracownicy socjalni naszego Ośrodka starają się na bieżąco monitorować miejsca, w których takie osoby mogą przebywać, jednakże to sygnały ze strony środowiska lokalnego sprawiają, że pomoc do takich osób trafia najszybciej.

Jeżeli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie.

Rodziny a szczególnie osoby samotne, które nie są w stanie we własnym zakresie pokonać pojawiających się w okresie zimy utrudnień i problemów prosimy kierować do Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawoi nr 1580, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Liczymy na  współpracę i jesteśmy przekonani, że skoordynowane działania wszystkich służb oraz pomocy międzysąsiedzkiej, pozwolą uniknąć tragicznych w skutkach następstw zimy.

Poniżej podajemy link pod którym znajduje się wykaz jednostek zapewniających miejsca noclegowe na terenie województwa małopolskiego.

http://www.malopolska.uw.gov.pl/default.aspx?page=pomoc_dla_bezdomnych

Telefony:

Policja                                  997

GOPS Zawoja            (33) 8775-049

Zofia Dyrcz

Kierownik GOPS

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego